Informacje o Korbielowie

Nordic Walking w Korbielowie

Nordic Walking w Korbielowie

Gru 10, 2012

Rejon Korbielowa to fantastyczne warunki przyrodnicze i geomorfologiczne do uprawiania, niezwykle ostatnio popularnej formy rekreacji jaką jest nordic walking.
Ten sposób maszerowania z kijkami stymuluje inną niż przy normalnym chodzeniu pracę mięśni piersi, tricepsów, bicepsów, ramion i brzucha oraz innych głównych mięśni. Dzięki nordic walking’owi rozwija się siła i wytrzymałość ramion, spala się więcej kalorii niż przy chodzeniu czy bieganiu, zwiększa się stabilność, jest mniejszy nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy, co odciąża stawy.

Najważniejszym jednak atutem jest możliwość uprawiania w zasadzie przez każdego – bez względu na wiek, kondycję czy tuszę. Nordic Walking można uprawiać zarówno nad morzem, w lesie, parku czy w górach – przez cały rok.

Szlaki turystyczne poprowadzone przez Korbielów i w jego okolicach wręcz wyśmienicie nadają się do tego typu spacerów. Warto pamiętać, że uprawianie Nordic Walking powinno rozpocząć się pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije.
W Korbielowie turyści mają do dyspozycji zarówno wypożyczalnie kijów, jak i prowadzone są szkolenia przez kwalifikowanych instruktorów. Zatem nie trzeba inwestować zbyt wielu środków w zakup tego typu sprzętu. Zapraszamy do sprawdzenia swych sił w Nordic Walking’u na szlakach i trasach Beskidu Żywieckiego!