Informacje o Korbielowie

Ośrodek Narciarski Pilsko

Ośrodek Narciarski Pilsko

Gru 10, 2012

Ośrodek Narciarski Pilsko, to jeden z największych terenów narciarskich w naszym kraju. Pilsko o wysokości 1557m n.pm. nazywany jest często Górą Narciarzy. Pilsko, zaraz po Kasprowym Wierchu jest najwyższą górą „wykorzystywaną” przez narciarzy w naszym kraju.

W Korbielowie zlokalizowanych jest 14 wyciągów- 2 to wyciągi krzesełkowe, resztę stanowią wyciągi orczykowe. Łączna przepustowość wyciągów na Pilsku to ok. 7 300 osób na godzinę. Ewenementem jest jeden z wyciągów, który na niewielkim odcinku idzie w dół, co wymaga od narciarza ciągniętego talerzykiem jazdy pługiem.
W obrębie samej góry Pilsko znajdują się liczne trasy narciarskie charakteryzujące się bardzo dużym zróżnicowaniem, jeśli chodzi o poziom trudności. Mogą tutaj szlifować swoje umiejętności początkujący i średnio zaawansowani, jak również znajdą się tu wspaniałe trasy dla wytrawnych narciarzy. Trasy są przygotowywane przez ratraki, dolna część tras jest sztucznie naśnieżana i sztucznie oświetlona.

Przygotowano także dodatkowe atrakcje dla snowboardzistów jak SnowPark z wall-ridem, dwiema skoczniami i 2 boksami, jest też kilka poręczy i corner., a także zadbano o najmłodszych, na których czekają instruktorzy w przedszkolu narciarskim. Odbywają się tu również liczne zawody w takich dyscyplinach jak narciarstwo alpejskie, ski-cross, carving, freestyle.

Jednak to, co wyróżnia Pilsko na tle innych ośrodków narciarskich w Polsce, to najlepsze naturalne warunki do uprawiania zarówno narciarstwa, jak i snowboardu. Sprzyja temu niepowtarzalny mikroklimat i wysokość nad poziomem morza. Zmęczeni narciarze przy trasach znajdą góralskie knajpki, namioty, schronisko, w których można odpocząć, smacznie zjeść i wzmocnić się trunkiem.

Jedna z tras jest w części homologowana przez FIS. Wszystkie jej odcinki są między szczytem Pilska a Halą Szczawiny. Jeśli natomiast marzy się Państwu posiadanie własnej zagranicznej nieruchomości w terenie doskonale nadającym się do jazdy na nartach, proponujemy wizytę na portalu abierto.pl.